Makita DF331DSME

10 mm

• Výdrž batérií, rýchle nabíjanie

Presvedčila ma výdrž batérií a meno výrobcu

• , zakúpené v Železiarstvo JUMI

• super, že sú tam dve baterky, jedna sa nabíja a s druhou sa zatiaľ pokračuje v práci

• Ľahká ale silna zatiaľ som veľmi spokojný odporúčam
    • Šikovný kufrík
    • Baterka 4ah a 2 ks
    • Hned som si kupil aj razovy utahovak mam tak 2 naradia jedno na predvrtanie dier do dreva a s druhym hned zasrobujem nemusim menit bit za vrtak
    • Skoda ze som si rovno nekupil aj box na ten razovy utahovak stal len 13 eur

Vlastnosti:

• Silný motor
  • S ukazovateľom kapacity akumulátora
  • 18 stupňov uťahovacieho momentu
  • Rýchloupínacie skľučovadlo pre jednoduchú obsluhu
  • LED osvetlenie pracovnej plochy
  • Dodávané s kufrom, dvomi akumulátormi a nabíjačkou

Technické parametre:

• Baterka 4ah a 2 ks
    • Skoda ze som si rovno nekupil aj box na ten razovy utahovak stal len 13 eur

• Veľká výdrž batérie.
  • , zakúpené v maXináradie.sk

• Veľmi dobrý pomer cena/ výkon.

• -výborne padne do ruky
    • -ľahká
    • -dodávané 2 ks 4Ah batérie z ukazovateľom stavu
    • -šikovný menší kufrík
    • -výborný výkon
    • -rýchlonabíjatelná nabíjačka z chladením
    • - k druhej baterke čo je dodaná v kufríku ,je možnosť dokúpenia rázového utahováka Makita TD110DZ 10,8V ktorý je bez batérie a nabíjačky za výbornú cenu 41 eur ,Takže máte dva super nástroje pri práci ....vrtačku a šrobovačku ,nemusíte prehadzovať bity z vrtákmi pri práci, ako keď máte iba jednu vrtačku.
    • nemá na tele držiak bitu.

Rozhodoval som sa dlho. Vlastním už dlho dosluhujúcu Parside 18V vrtačku1,5Ah , ktorú som chcel nahradiť niečim omnoho ľahším nástrojom v cene do 150 eur. Chcel som overenú kvalitnú značku, teda žiadnu čínu ako rôzne Hechtoviny,Extool,Gude,Einhell či Fieldman,Asist ktoré majú po jednej baterke vačšinou v biednej kapacite 1,3 Ah.. Parkside z Lídla som tiež vylúčil lebo tá 20V aku vrtačka má skoro 2kg ,i keď je výkonná a silná. Takže som sa upriamil na Metabo,Bosch,Dewalt,Makita . Bosch som vylúčil je predražený,a dáva vačšinou akumulátory ,z iba 1,5Ah . Čo je ešte ako tak ,no u Boschu ma odradila zlá povesť ich článkov vraj po dvoch rokoch kompletne odchádzajú. Dewalt super značka, ale zase ak by som chcel 2Ah baterku tak cena je už zase uletená.
    Dlho ma lámalo Metabo Bs 18L ktoré je za dobrú cenu z dvoma 2,0 Ah akumulátormi a je popritom aj ľahké iba 1,6 kg. No kamarát z práce mi doniesol starú 12V Makitu , na vyskúšaj porobila mi celý dom, mám ju asi 6 rokov , a baterky stále držia. Neveril som tomu lebo 12V sa mi zdalo zúfalé na skrutkovanie dlhých skrutiek do dreva. No a išlo to. Tak teraz vlastním Makita DF331DSME 4ah baterkami čo je pecka .K druhej baterke som dokúpil ešte utahovák Makitu TD110DZ .Vyšlo ma kompletne za obe Makity 159,20€ Čo je super.

• , zakúpené v Naradieshop, s.r.o.

momentálne to je vo svojej kategórii asi najlepší produkt na trhu a v tejto akcii v bezkonkurenčnej cene, milý bonus je 4Ah zdroj

• , zakúpené v modomlm.sk

• +Doťahovacia hlava kliká
    • +Kompatibilita zariadení s batériami CXT
    • +Kvalitné vyhotovenie
    • +Perfektná ergonómia a vyváženie
    • -Nieje bezuhlíková (brushless)
    • -Led svetlo hádže tiene (lepšie riešenie je osvetlenie od baterie, alebo pri rázových uťahovákoch má DeWalt riešené 3led okolo prstenca to je ideálne!)
    • -Menší výkon oproti 18V technológii.

Kvalitný nástroj aj na profi použitie. Neodvedie samozrejme robotu ako 18V mašiny, ale s tým treba počítať. Ideál na skrutkovanie a vŕtanie malých priemerov.
    Kupoval som vyložene kvôli hmotnosti, no nakoniec som sa ulakomil:) na cenu 120€ za set 2x4,0Ah batérie čo je bezkonkurenčné. S 2,0Ah by bola ešte ľahšia, ale kratšia výdrž..treba zvážiť či preferovať výdrž alebo váhu.
    Dokupoval som ešte rázový uťahovák (telo+45€).